UAB „PRIMUM Group”

Veiklą pradėjome 2011 metais ir sėkmingai ją tęsiame. Pagrindinės mūsų įmonės veiklos sritys – architektūros, interjero dizaino ir inžinerinių sistemų projektavimas.

icon_widget_image P – Pn | 8:00 - 17:30 icon_widget_image Savanorių pr. 65A, Vilnius, 3 aukštas icon_widget_image + (370) 691-47-120 + (370) 647-74-460 icon_widget_image info@primum.lt projektai@primum.lt
Pramoniniai Pastatai

Miško Medžių Kryžminimo Projektas

Sodinukams kryžminti ir auginti Kauno rajone suprojektuoti nauji šiltnamiai, lauko aikštelė, administracinis pastatas.

Miško Medžių Kryžminimo Projektas

Parengėme išties išskirtinį ir itin didelės apimties techninį projektą VĮ Valstybinių miškų urėdijai. Kauno rajone esamame urėdijos valdomame sklype plečiamas sodinukų auginimas – įrengiami du nauji šiltnamiai, auginimo aikštelė, miško medžių kontroliuojamų kryžminimų stacionaro pastatas su gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis.

Pietinėje sklypo dalyje augalams auginti suprojektuoti du arkinio tipo šiltnamiai. Vadinamojo „svogūno“ profilio metalinė konstrukcija pasižymi tuo, kad apačia yra 30 cm siauresnė už plačiausią pastato vietą, o stogas išlenktas į viršų, tam, kad pastato viduje būtų geresnė oro cirkuliacija. Šiltnamių plotis – 25 metrai, ilgis – 100 metrų, aukštis – 9,90 metro. Šiltnamiuose užtikrintas vandens tiekimas esant minusinei temperatūrai, taip pat įrengiamos taškinio laistymo; perteklinio vandens pašalinimo ir surinkimo; ventiliaciniai stoglangiai su automatinio uždarymo; vidaus mikroklimato kontrolės; signalizavimo apie temperatūros parametrų viršijimą; medelių pavėsinimo sistemos.

Šiltnamiuose paauginus sukryžmintus medelius šie bus išnešami į lauko aukštelę, kurioje tilps iki 1500 vnt. konteineriuose sustatytų medelių. Aikštelėje projektuojama taškinė laistymo sistema, su trąšų dozatoriumi, su atskirais vandens uždarymo ventiliais, o taip pat ir ventiliais, kurių pagalba bus galima išleisti vandenį iš laistymo sistemos. Lauko pakraščiuose įrengiami grioveliai perteklinio vandens nutekėjimui. Kryžminamų medelių su uždara šaknų sistema auginimui numatyti laidūs orui plastikiniai vazonai su padėklais, kurie pritaikyti medelių transportavimui autokrautuvu. Tarpai tarp dvigubai sudėtų medelių vazonuose – 2 m., juose suprojektuoti aptarnavimo keliai.

Teritorijoje taip pat suprojektuotas A+ energinio efektyvumo klasės, vieno aukšto administracinis – miško medžių kontroliuojamų kryžminimų stacionaro pastatas su gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis bei erdvia automobilių stovėjimo aikštele. Svarbiausios patalpos šiame statinyje yra gamybinės ir sandėliavimo, jose bus nokinamos ir paruošiamos žiedadulkės, perdirbamos ir sandėliuojamos sėklos, laikomos trašos, chemikalai ir įvairūs kryžminimams ir su jais susijusiems darbų procesams atlikti skirti įrankiai.

Neskaitant administracinio pastato ŠVOK (šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo) sprendimų žmonių ir patalpų komfortui, buvo priimti ir nestandartiniai sprendimai technologiniams procesams sklandžiai vykti. Su didžiausiais iššūkiais susidurta projektuojant džiovinimo spintą sėklų perdirbimo patalpoje ir projektuojant šaldymo patalpą. Kadangi net karštomis vasaros dienomis šaldymo patalpa turi būti efektyviai ir sklandžiai vėsinama, buvo konsultuojamasi ir bendradarbiaujama su pramoninių šaldytuvų gamintojais ir rastas technologinis sprendimas užtikrinantis, kad trisdešimt keturių kvadratinių metrų patalpoje bus palaikomas pastovus oro temperatūros (tarp –5°C ir +5°C) ir drėgmės (apie 95%) lygis.

Projektas numatytas įgyvendinti dviem statybų etapais. Pirmuoju etapu planuojama statyti du šiltnamius ir lauko aikštelę, o antruoju – pastatą su administracinėmis, gamybinėmis, sandėliavimo ir buitinėmis patalpomis.

Projekto vadovas — Arvydas Tamošaitis
Architektė — Indrė Pėželytė
Vandentiekio ir nuotekų tinklų projekto dalies vadovas — Remigijus Datenis
Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo projekto dalies vadovas — Arūnas Jocius
Elektrotechnikos projekto dalies vadovas — Algirdas Kuoris
Elektrotechnikos inžinierius projektuotojas — Darius Braždeika
Vizualizacijos — Maksim Capin

Projekto Info

Kategorija:
Data
Žymos: